Mimar olmak için sebepler

Mimar olmak için birçok sebep var. Tüm mimarlar işlerinden zevk almasa da, bu mesleğe ilgi duyanlar zevk ve sıkı çalışma arasındaki dengeyi kurabilmelidir. Açıkçası, mimarlık mesleği sadece heyecan verici ve çekici bir meslek değil, aynı zamanda mesleğin kendisi adına konuşan ekonomik istatistiklere de sahip.

Mimarlık, sadece binaların inşası ve tasarımı değil, aynı zamanda vizyonunuzu gerçekleştirmek için birçok farklı yetenek gerektiren bir sanattır. Güzelliğe, biçime, yapıya ve yaratıcılığa önem veren bir kişinin mimar olması gerekir. Mimarlar emeklerinin meyvelerini çok net bir şekilde görürler. Belki de mimar olmanın en büyük avantajı, insanlara çabalarınızı hatırlatmak için gittikten sonra kalan bir ömür boyu sürecek bir işe sahip olmaktır.

Mimarlık okulu zor ama aynı zamanda deneyiminizdeki dinamizm nedeniyle çok eğlenceli ve heyecan verici bir dönem. Diğer alanlardan gelen bilgi ve teoriler mimaride açıkça karşılanır ve bu kaynaklar sosyal hizmet, felsefe ve ekonomi kadar çeşitli olabilir. Mimarlığın geniş kapsamlı bilgi seti nedeniyle, birçok mimarlık programı öğrencileri için disiplinler arası öğrenmeyi savunur; bu, ya mimarlık derslerinize yerleştirilmiş çok çeşitli konulara sahip olacağınız ya da çevre çalışmalarından çeşitli dersler alma fırsatına sahip olacağınız anlamına gelir. , bilgisayar bilimine. İlgilendiğiniz belirli bir konu varsa, onu mimari çalışmalarınızın içine dahil edebilirsiniz.

Mimarlığı heyecan verici bir çalışma konusu yapan şey, düzenli olarak yürütmeniz gereken çok çeşitli öğrenme ve araştırmadır - ve bu, kişinin çalışma kariyerine kadar uzanır. Mimar olarak çok fazla bilgi sahibi olmak diye bir şey yoktur. Her yeni proje, yeni teknoloji, organizasyon teorileri veya inşaat yöntemleri hakkında araştırma yapmak için bir penceredir. Bu bilgileri bina tasarımlarınızda ifade etmek için, ilgili profesyonellerle işbirliği yapmak üzere dahil etmek istediğiniz spesifik teknikle ilgili uzman bilgisini çok hızlı bir şekilde anlamanız gerekir.

Sanatın anası" olarak ortaya çıkışı ve ardından etkili bir meslek olarak gelişmesi sayesinde mimarlık, asil bir uğraş olarak neredeyse evrensel bir kabul gördü. İşyerinde, mimarlar büyük ölçüde toplumun üst kesimlerinden gelen müşterilerle etkileşime girer. Gerçek mesleğin dışında mimarlığı çevreleyen birçok genel mit ve efsaneyle birlikte, mimarlara belirli bir saygı duyulur ve ilginizi çeken bir şeyi yapma fırsatına sahip olurken diğer insanları etkilemek için bundan yararlanabilirsiniz. Modern Mimarlık, 20. yüzyılda bir toplumsal karışıklık döneminden ortaya çıktı. Herkes için daha iyi bir dünya yaratma umuduyla, modern mimarinin vizyonerleri, bugünün mimarlarına ilham vermeye devam eden kahramanca bir retorik geliştirdiler - bu ruhu nasıl yeniden yakalayacağımızı tam olarak çözemesek bile. Kısa bir süre için bu çabadan umudumuzu yitirdik, ancak ortaya çıkan uygulamalar bugün mimarlığın sosyal gündemini yeniden canlandırıyor.

Mimarlık her zaman insanlara yardım etmek ister ve bunu yaptığında inanılmaz derecede tatmin edici bir duygudur. Ne yazık ki, mimarlar mimarlığın en büyük eleştirmenleridir ve genellikle mimarlığın ne zaman işe yaradığından çok ne zaman işe yaramadığına daha fazla odaklanılır.

Share